Αυτοί είναι οι νικητές του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Enduro

Το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε 23 και 24 Ιουνίου έκλεισε η αυλαία του πανελληνίου πρωταθλήματος Enduro Ελλάδος στα Γρεβενά και ο δεύτερος αγώνας Bορείου Ελλάδος.

Στον αγώνα του πανελληνίου ο Γιάννης Τρίγκας κατέκτησε την όγδοη σερί νίκη στην κατηγορία Ε2 και κατέκτησε το πρωτάθλημα για το 2018, στην κατηγορία enduro GP κατέκτησε την τρίτη θέση.

Στον αγώνα του βορείου Ελλάδος συμμετείχαν για πρώτη φορά δυο νέοι αθλητές του σωματείου μας υποσχόμενοι πολλά για τον μελών στους αγώνες enduro, ο Αγορίτσας Βασίλειος στη κατηγορία Hobby κατέκτησε την δεύτερη θέση και ο δεκαπεντάχρονος αθλητής της λέσχης ο Ιωάννης Ντεβετζής κατέκτησε την πρώτη θέση στη κατηγορία junior sprint σημειώνοντας χρόνους που θα μπορούσαν να τον εντάξουν στους είκοσι καλύτερους στη γενική κατηγορία.

Πηγή: kalabakacity.gr